Pak ditë pas lançimit të videoklipit zyrtar të “Mall”, me të cilën Shqipëria do të përfaqësohet në Eurovision, Eugent Bushpepa rikthehet në “The Voice”, por këtë herë jo si Vocal Coach, por për të “tundur” skenën me zërin e tij.

Eugent Bushpepa është cilësuar si një ndër artistët Shqiptar më të mirë të muzikës ‘live’ dhe zëri i tij potent nuk mund t’i mungonte një skene si “The Voice Kids”.