Të njëjtat emocione drithëruese, e njëjta skenë madhështore, pret këtë herë hapat e më të vegjëlve. ‘The Voice of Albania’, formati më i suksesshëm i talenteve vjen këtë sezon në Top Channel i përshtatur për moshat 6 deri në 14 vjeç.

‘The Voice Kids’, shfaqja ku fëmijët emocionojnë të rriturit, ku pasioni i tyre për muzikën është më i madh se vetë mosha e tyre. Ata janë guximtarët e vegjël që sjellin në skenë bashkë me zërat e ëmbël dhe frikën, pasigurinë, çiltërsinë dhe ëndrrat e fshehura në sirtarë shumëngjyrësh.

Trajnerët do të jenë aty, të gatshëm për t’i dëgjuar, këshilluar e përkrahur. Gjithmonë të vëmendshëm për t’i dëgjuar deri në notën e fundit. Kush do të fshihet pas një zëri të brishtë? Ata do të donin t’i shihnin, t’i bashkëngjisnin një imazh zërit që dëgjojnë. Por këto janë “Audicionet e Fshehura” e atyre, i mbetet vetëm t’i imagjinojnë deri kur shtypin butonin, duke i dhënë shpresë një ëndrre fëminore.

Nga ky çast, të gjithë ne i njohim konkurentët, i shohim garë pas gare, i dëgjojmë të këndojnë, të shfaqin më të mirën e tyre, të perfeksionohen pas çdo dalje… ose ta humbin mundësinë për t’i shkuar shfaqjes deri në fund.

Publiku i do ata të gjithë… ndonjërin edhe më shumë, e prandaj kërkon të dijë, do t’i njohë, të mësojë më shumë kush janë ata e pse zgjodhën të jenë në këtë garë.

Publiku do të dëgjojë si këndojnë ata, e si do t’i vlerësojë trajneri… do të ndjekë hap pas hapi këtë proçes seleksionimi e maturimi, do të emocionohet, të gëzojë e të përlotet me tinguj që përcjellin zërat e rinj. Prandaj ndjek çdo dalje në ekran, lexon ç’ka mediat thonë, vlerëson për mirë a keq secilin prej tyre dhe zgjedh atë që pëlqen më shumë, e mbështet dhe emocionohet bashkë me të e në fund… voton për të, sepse ai e meriton të jetë i pari.

Është spektakli i zërit, atij më të mirit! Është shfaqja e të gjithëve që nga ekrani duan emocione të bukura, garë të vërtetë, fitues brilantë!

 

CREDITS

Prezantues/Producent Ekzekutiv
Ledion Liço

Trajnerë
Miriam Cani
Eneda Tarifa
Aleksandër Gjoka & Renis Gjoka

Kryeredaktore
Bora Baxhaku

Regjisor
Ergys Lubonja

Drejtor Artistik
Alban Male

Menaxhere Produksioni
Eurilda Dhame

Redaktore 
Lidia Mema
Suela Xhonuzi

Vocal Coach 
Kamela Islamaj
Gent Myftaraj
Kejsi Tola

Asistente Produksioni
Ina Llakaj
Orgeta Muçaj

Organizatorë
Ardit Malaj
Arlind Lera

Web Content
Klara Sinjari
Erjola Jaho

Montazhi
Silva Babaramo

Design/Promo
Rezart Gurashi

Sigla Grafike
Rezart Gurashi
VGA Studio